Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nedir?

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nedir?
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi gün içinde yakınından geçilmiş olan fakat içeriği hakkında her hangi bir bilgiye sahip olunmayan kurumlardandır. Ta ki yakın çevreniz de veya ailenizden birisinin özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri tarafından eğitim alması önerildiğinde içeride neler oluyor diye merak edilmeyen kapı sizleri imdadına yetişmektedir. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ; çeşitli engel türlerinin eğitim desteği ile ortadan kalkmasına yardımcı olan merkezlerdir. Özel eğitim merkezleri içinde yer alan mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi bu anlamda kuzey ege bölgesinde en iyi kurum olarak hizmet vermektedir.
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri adından da anlaşılacağı üzerine bire bir eğitim temeli ile hareket etmektedir. Fakat bazı engel gruplarında ise bireysel eğitim yanında grup eğitimleri de önerilmektedir. Önerilmiş olan özel eğitim desteğinin başlangıç noktası hastane raporu ile engel türünün belirlenmesi olmaktadır. Hastane engelli raporu ile heyet sonrasında verilen engel oranı yüzde 20 ve üzerinde ise özel eğitim alması önerilmektedir. Mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi bireylerin destek eğitim alma süreçlerinden önce yaşayacakları hastane aşamasında ücretsiz olarak yardımcı olmaktadır. Hastane raporları genel olarak ilk başlarda 1 yıl veya 2 yıl verilmektedir. Devam eden yıllarda mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi tarafından verilen eğitim sonrasında ise bu süreler ve engel oranları hızla düşmektedir. Hastane raporu sonrasında ise RAM (Milli eğitim bakanlığına bağlı rehberlik araştırma merkezi) tarafından eğitim planı çıkartılmaktadır. Oluşturulan eğitim planı sonrasında ise Mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ve ailesi ile birlikte bireye yönelik kaba değerlendirme ve bireysel eğitim planı hazırlanarak eğitime hızla başlanılmaktadır. Mavi ege özel eğitim ailesi olarak her aşamada ücretsiz destek sunulmaktadır.
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinden destek almak veya kendi yakınlarınızdan bu yönde destek almak şeklinde bir çıkmaza girdiğinizde kurum sizlere her türlü desteği sunarak kısa zamanda sorunların son bulmasını sağlamaktadır. Mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi en iyi Bergama özel eğitim okulu olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bu sayede engel olarak görülen sorunlar hızla sorun olmaktan çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.