Kermeste Mavi Ege Farkı

bergama_özel_eğitim_ve_rehabilitasyon_merkezi_1
mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi
bergama_özel_eğitim_ve_rehabilitasyon_merkezi
mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi

Mavi eğe özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, kermes şenliğinin 80. yılında kutlamalara bir stant ile katılmış bulunmaktadır. Bergama özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sahasında görev alan bir kurum olarak halkın heyecanla beklediği etkinlikte, engellilerinde toplumun bir parçası olduğunu göstermek için 9 numaralı stant ( Bergama ilçe milli eğitim müdürlüğü önü) ile kurum tanıtımı yapılmaktadır. Fuar sahası içinde engellilerin yapmış oldukları çalışmalardan birer örnek ile engellilerin ifade ve beceri yetenekleri gözler önüne serilmektedir. Hayal dünyasından yansıyan nesneler ve resimler yanında maket yapılması ve kokulu taş örnekleri ile mavi ege farkını göstermektedir. Bergama halkı ve cevre ilçelerden gelen vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edilen stant fuar alanı içinde engellilerinde bir birey olarak yer alması gerektiğini göstermektedir. Sosyal ve kültürel değerleri ile birlikte birey yetiştirmeyi  aynı zamanda da engellilerin topluma kazandırılması hedeflenmektedir. Bergama özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri arasında tek stant aşma başarısını gösteren mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sosyal etkinliklerde yerini alarak, her alanda engellilerin toplum parçası olduğunu göstermektedir. Her türlü engeli grubuna sahip olan bireylerin mutlu ve huzurlu bir şekilde eğitim aldığı kurum, eğitimci kurucuları kadar engellilere yardım ile çırpınan kadro ile çalışmaktadır. Her platform da engellilerin sesi olarak mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi seve seve üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. Bergama ve çevresinde artık engellilerin sesi daha rahat duyulacaktır.

bergama_özel_eğitim_ve_rehabilitasyon_merkezi_2
mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi
bergama_özel_eğitim_ve_rehabilitasyon_merkezleri
mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi
bergama-özel-eğitim-ve-rehabilitasyon-merkezi
mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi
bergama-özel-eğitim-ve-rehabilitasyon-merkezleri
bergama özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, bergama özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, mavi ege özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, bergama özel eğitim

Eğitimin sadece belli bir zaman diliminde ve belli bir alanda yapılmadığının en iyi göstergesi olarak sosyal etkinlikler ön plana çıkmaktadır. Engelli bireylerinde merak ev heyecanla beklediği 80. Bergama kermesinde, Bergama özel eğitim ve rehabilitasyon sahasından sadece mavi eğe özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi engelliler ile gerçekten başarı elde edildiğini göstermektedir. Engelliler haftasında öğretmen evinde yapılan ve engelli annelerine yönelik gece organizasyonu sonrasında kısa sürede fuar alanında yerini alarak her etkinlikte var olduğunu göstermektedir. Her zaman da engellilerin sesi olmaya devam etmektedir. Farklı olduklarını ve özel olduklarını toplumun engelliye olan bakış acısını kökten değiştirmektedir. Eğitim ve sevgi temelli olan kurum üzerine düşen yükü taşımaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.