2018 Şubat Öğretmen Ataması Ücretli Öğretmen Kadrosu

2018 Şubat Öğretmen Ataması Ücretli Öğretmen Kadrosu
İlk defa 2018 şubat öğretmen ataması ile birlikte ücretli öğretmen olarak çalışanlarda kadro için heyecanlanmaktadır. Bu güne kadar ücretli öğretmen olarak çalışmış ve içinde bulunduğu yıl içinde de aktif olarak ücretli olarak çalışanlardan secim yapılacaktır. Net olarak belli olmasa da 50 puan almış olma şartı aranmaktadır. Bu da öğretmen atamasında gene puan üstünlüğünün olacağı anlamını taşımaktadır.
2018 Şubat öğretmen ataması ücretli öğretmen kadrosu ile 20 bin artı 5 bin şeklinde olacaktır. 25 bin öğretmen alımı için çıkılacak olan duyuru da ücretli öğretmenlik için ise yasa yapılması gerekmektedir. Bu akıllarda 20 bin alımın önce devamında ise 5 bin öğretmenin alınması şeklinde fikri meydana getirmektedir. Her yıl ikinci dönemin sonlarına doğru okulların boş kalmasına neden olan kpss sınavına hazırlık dönemi artık biraz daha sıkıntılı olmaktan uzaklaşacaktır. Bir çok il ve ilçede ücretli öğretmenlik yıllardır uygulanan bir uygulamadır.
Geçtiğimiz yıllarda da sürekli dile getirilen ücretli öğretmenlerin kadroya alınması düşüncesi ilk defa bu denli ciddi bir şekilde ele alınmış olacaktır. Müsteşar tarafından yapılan bir diğer haber ise ücretli öğretmenlik maaşlarının düzenlenmesidir. Aynı işi yapan öğretmenler arasında ücretli veya kadrolu şeklinde yapılan ayrım bir nebze olsa da maddi olarak ortadan kalkacaktır. Binlerce öğretmen adayının gözü kulağı MEB personel dairesi tarafından yayınlanacak olan duyuruya çevrilmiştir. Kısa zamanda merakların giderilmesi için ve 2018 öğretmen ataması için bakanlık tarafından işlemler yapılmaktadır. 20 bin öğretmen ataması şubat veya mart ayına sarkması şuan için kaçınılmaz olarak görülmektedir. Öğretmen olmak için heyecanlanan 60 bin kişinin puan üstünlüğüne göre sıraya koyulması ve mülakat ile tekrar elenmesi ise birçok kişide travma olarak karşılaşılmaktadır. 2018 şubat 20000 bin öğretmen ve 2018 şubat 5000 bin ücretli ataması için yapılacak olan duyuruları sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.